Kuidas hoida oma kodu puhtana, kui õues on pori-pori-pori?

14.11.2019

Kätte on jõudnud see aeg, kus õues on pori ja... ka meie elamine ei pruugi enam nii puhas olla. Paratamatult toovad koerad poriste ilmadega tuppa ka rohkem mustust, kuid selleks, et seda vähendada, jagame teiega mõningaid nippe/meeldetuletusi mida teha, et elamine ka sügisel puhtaks jääks.

  1. Esiteks hoia oma lemmik puhtana – poriste ilmadega tuleks harjutada nii endale kui koerale uus rutiin. See tähendab, et kohe kui õuest tullakse, tuleb koera käpad puhtaks teha. Samuti tuleks regulaarselt koera kammida ja pesta. Hoiame juba väga suuresti enda kodu rohkem puhtana, kui pöörame rohkem tähelepanu ka koera puhtusele.
  2. Kui oled lubanud oma koera diivanile/voodisse, siis tasub neile peale panna katted/pleedid, mille peale koer koos Sinuga õhtuti lebotama tulla võib. Neid on kindlasti lihtsam pesta, kui hiljem tervet diivanit või voodit.
  3. Jällegi üks väga-väga oluline punkt – muretse endale kvaliteetne tolmuimeja, mis teeb Sinu elu mitmeid kordi lihtsamaks. See on toode millesse tasub investeerida, eriti, kui kodus on mitu koera. Lisaks tolmuimemisele tuleks järjel hoida ka „lemmiktegevusega“ – põrandapesuga. 
  4. Puhasta regulaarselt koera asju – näiteks mänguasjad, asemed/pesad jne. Neid pestes ei vea koer mööda elamist mustust laiali ja ka endal on meeldivam koeraga tema mänguasjadega mängida, kui need puhtad on.
  5. Tuuluta tubasid – ka sügisel tuleks elamisse lasta värsket õhku, isegi kui õues on juba miinuskraadid. See aitab elamises õhu värskena hoida.

Need on tavalised ja igapäevased tegevused/toimetused, mis aitavad meil elamise puhtana hoida. Kuigi oleme ilmselt kõik peale tööpäeva väsinud ja ei taha kuidagi kohe koristamisele mõelda, on õhtul kindlasti parem kodus olla ja õhtusööki nautida kui tead, et elamine ja ka koerad, on puhtad :).

 

Autor: Gete (https://www.instagram.com/roccoxraphael/)