Lahedad nõuanded suvisteks koerailmadeks

24.07.2019

Suvi näitab oma parimat külge ja laseb päiksel meie peale särada. Sooja päikesega kaasneb muidugi kõrgem õhutemperatuur, mis võib vähendada koera söögiisu ja teda kurnata – nagu meid endidki. Õnneks on mitmeid võimalusi kuumuse koera jaoks talutavamaks muutmiseks.

Vaimseid ja füüsilisi harjutusi ei maksa kuumusele vaatamata tegemata jätta, sest enamik koertest ajab neid, et end hästi tunda. Pikad jalutuskäigud, trenni ja aktiivsema mängimiseks võiks aga jätta jahedamatele hommiku- või õhtutundidele. Keskpäevases kuumuses tuleks teha võimalikult vähe.

Koera nina tuleks enne õue minekut lõhnatu päiksekreemiga (nt tundlikule nahale, lastele, allergikutele mõeldud kreem) päikesepõletuse eest kaitsta. See on eriti oluline heledakarvaliste ja tundlike koerte puhul.

Mõned koerad suudavad ise enda piire hinnata ja neid ei tohiks sundida liikuma rohkem, kui nad soovivad. Väga aktiivseid koeri tuleb tähelepanelikult jälgida. Mõned koerad keskenduvad jahi- ja mänguhimulisena ainult oma lemmikpallile ja jooksevad, kuni on kurnatud ja üle kuumenenud.

Koerad peavad saama keskpäevases kuumuses jahedas ja varjulises kohas puhata, näiteks majas, jahedal põrandal vms. Temperatuuritundlikele koertele ei piisa sellest siiski enamasti. Lisajahutuse tagamiseks võib toimida järgmiselt: koera võib katta märja rätiga, mis loob tänu aurustumisele paljudele koertele meeldiva jahedustunde. Sama efekti annab koera kasuka duši all või voolikuga niisutamine. Koerale peab seesugune jahutamine aga kindlasti meeldima. Poodides on müügil ka jahutavad tekid, millel koer saab lamada ja mis jahutavad vereringesõbralikult. Jahutavad tekid sobivad eriti hästi märja räti alternatiiviks puitpõrandaga ruumides. 

Veesõprade jaoks kõige lõbusam jahutusviis vette hüppamine. Kui läheduses ei ole ühtegi looduslikku ujumiseks ja hullamiseks sobivat veekogu, võib kasutada lastebasseini või suurt veepaaki või muud seesugust mahutit. Kindlasti tuleb aga jälgida, et seesugused koerabasseinid oleksid hügieenilised ja värske veega täidetud.

Paksu kasuka ja tihedate aluskarvadega koertele meeldib, kui neile suveks uus „soeng“ tehakse. Uhke, tõule iseloomulik karvkate ei tähenda alati, et karvade vahel ja all on piisavalt isoleeritud õhuruum.

Soovime nende nõuannetega teile ja teie koerale rõõmsat suve!