Meeldetuletus – mida teha kui õues lastakse rakette ja ilutulestikku?

17.12.2019

Kuigi jõulud on väga tore aeg (eriti kui on valged jõulud), siis on detsembri lõpus (ja tegelikult juba ka varem) ees ootamas aeg, mida koeraomanikud väga meelsasti ei oota. See on aeg, mil hakatakse õues paugutama, rakette ja ilutulestikku laskma. Just aastavahetus on see aeg, mil kõige rohkem koeri, kes elavad õues, jooksu pistavad. Mida aga teha, et seda kõik ennetada?

Jagame järgnevalt mõningaid nippe ja nõuandeid, mida võiks sellel perioodil jälgida:

  • Esiteks tuleks koerad, kes kardavad ilutulestikku ja elavad väljas, lubada selleks ajaks tuppa. Selliselt saame kindlustada, et ei pea esimesel jaanuaril koera taga otsima ja koer on ohutus kohas. Veenduda võiks aga siiski, et koeral on kiip, millel on peal ka omaniku andmed!
  • Kindlasti tuleks sellel perioodil käia koeraga jalutamas ainult jalutusrihma otsas ja mitte lasta koera lahtiselt jooksma.
  • Natukene enne ilutulestiku algust (just aastavahetusel) võiks koerale anda mõne eriti hea närimismaiuse või mänguasja, mis talle väga-väga meeldib, see võib tema tähelepanu mujale hajutada!
  • Pane telekas kõvemaks, et koer ei kuuleks paugutamist ja tõmba ette kardinad, et toas oleks võimalikult tavapärane valgus.
  • Vajadusel proovi Thundershirt’i – see on vest, mis on tugevalt ümber koera ja aitab koera ärevuse puhul. Vest annab koerale survet, mis rahustab tema närvisüsteemi.
  • Kasuta toidulisandeid, mis tekitavad koera ajus rahulolutunde, rahustavad ja tasakaalustavad närvisüsteemi, näiteks  VetPlus CALMEX toidulisand, mis aitab koeral stressisituatsioonidega paremini toime tulla.

Kõige olulisem on mitte hakata koera lohutama, kallistama või temaga hoopiski pahandama, sest selline käitumine süvendab koera kartust. Ise tuleks jääda võimalikult rahulikuks.

Kui tead veel mõnda head nippi kuidas aidata koeral ilutulestikuga rahulikuks jääda, siis jaga seda meiega!

Loodame, et selle aasta ilutulestiku perioodi elame kõik oma lemmikutega rahulikult üle!

Autor: Gete (https://www.instagram.com/roccoxraphael/)