Sabiine testib: Dermoscent Essential Mousse kuivpuhastusvaht

02.05.2017

Katsetasime Dermoscent Essential Mousse kuivpuhastusvahtu koertele. Eelnev kokkupuude sarnaste toodetega puudub ning ei osanud sellest alguses midagi arvata. Seni olen Sabiine puhtaks saanud tavalise vee või vee ja šampooniga. Püüan tema nahka võimalikult vähe ärritada, sest tal on suhteliselt tundlik ja kuiv nahk ning seetõttu tekib tal kergesti kõõm. Antud kuivpuhastusvahu juures meeldis see, et tegemist on 100% loodusliku tootega.

Esimest korda proovisin kuivpuhastusvahtu kodus peale jalutuskäiku, kus Sabiine oli end poriseks teinud. Sain ta puhtaks ainult vahtu kasutades, mis oli mulle endalegi üllatuseks. Teine katsetus pidi aset leidma päikeselisel päeval peale mängimist koerte jalutusplatsil. Nii kergesti see katsetus aga ei läinud. Pidin kuivpuhastusvahtu katsetama juba enne, kui jalutusplatsile mängima jõudsime, sest meist lendas üle linnuparv – õnneks oli vaht kaasas ning Sabiine sai puhtaks. Ajaks, mil jalutusplatsile saabusime, oli päike läinud ning asendunud paduvihmaga. Kui vihm oli lõpuks järele jäänud, oli koerte jalutusplatsist saanud mudaväli, mis ei heidutanud koeri, kuid tähendas seda, et tulemuseks oli kaks kõrvadeni mudast koera.

Vaata videot SIIT (LINK).

Nii Sabiine kui ka tema väike sõbranna, Bella, said vahuga enam vähem puhtaks, kuid turbane muda oli nende jalgu liialt määrinud ning neid ei suutnud vaht säravvalgeks enam teha. Bella jaoks oli kuivpuhastusvahuga puhastamine alguses võõras, kuid ta harjus sellega ruttu. Sabiine jaoks oli protseduur meeldivam kui vee ja šampooniga puhastades, kuigi tal pole viimasegi vastu midagi.

Kuivpuhastusvahu pudelil on õpetusena kirjas, et „pumpihustit tuleb vajutada kaks kuni kolm korda ning seejärel hõõruda vaht käte või harjaga karval laiali. Seejärel eemaldada mustus ning üleliigne vaht kuiva rätikuga“. Esiti arvasin, et koera puhastamiseks piisab kahest-kolmest pumpihusti vajutusest, kuid kuna testisin vahtu tavapärasest ekstreemsemas olukorras, siis sellest kogusest jäi väheks. Samuti proovisin vahtu otse koera karvale pihustada, mis osutus antud olukorras isegi mugavamaks mooduseks. Ütleksin, et 2-3 pumpihustitäit vahtu on sobilik siis, kui koer pole väga määrdunud. Väga mudase koera puhastamiseks kulub vahtu tunduvalt rohkem ning võib juhtuda, et ainult vahust ei piisagi.  

Kokkuvõte: kuivpuhastusvaht oli värskendava lõhnaga ning ei muutnud koerte nahka kuivaks – ka paar päeva peale vahuga puhastamist oli karv läikiv ja nahk korras. Kuivpuhastusvaht ei asenda šampooni ja veega pesemist, kuid on asendamatu olukordades, kus koera on vaja kiiresti ja vähese vaevaga puhastada või pole soovi koera märjaks teha. Kuivvaht leidis püsiva koha Sabiine reisikotis, milles on sees kõik vajalik. 

Autor: Kadi-Mari